Kamerový systém

 

Cena pro Turbo HD set

 

  • 4x Turbo HD kamery 1280 x 720 s IR (20m) , DVR pro 4 kamery ( nahrávací uložiště ), kabeláž, konektory, harddisk 1 TB, konfigurace a instalace systému, montáž - Cena = 35 000 Kč
 
Cena pro Full HD 
 
  • 4x Full HD kamery 1920 x 1080 s IR (50m) , DVR pro 4 kamery ( nahrávací uložiště ), kabeláž, konektory, harddisk 1 TB, konfigurace a instalace systému, montáž - Cena = 44 227 Kč

 

 

Kamerový systém FGsecurity obsahuje:

  • 1-16 Kamery
  • DVR / SVR rekordér
  • Paměť pro ukládání dat
  • Kabeláž
  • Příslušenství dle objektu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kamerový systém

 

Analogové kamerové systémy

Analogové kamerové systémy jsou historicky nejstarší technologii používanou pro záznam obrazu.

Analogové kamery používají pro přenos obrazových dat analogovy signál přenášený koaxiálním kabelem, případně po použití redukcí je možno přenášet obraz také po kabelu UTP CAT5 a vyšší. U těchto kamer se veškeré obrazové data zpracovávají až v nahrávacím zařízení, které se nazývá DVR. Analogový signál přenese obrazová data do DVR, kde proběhne digitalizace a případné uložení na pevný disk.

Tento druh kamer se vyznačuje nízkou pořizovací cenou, ale také nejnižší kvalitou obrazu z výše uvedených tří technologií. Jejich výhodou jsou dlouhé přenosové trasy, levné komponenty, kompaktní rozměry a nemají žádné zpoždění v přenosu obrazu jako IP kamery, u kterých se provádí komprimace obrazu na straně kamery. V dnešní době se vyrábějí analogové kamery s vyšším rozlišením až 960TV řádků. Výhodou této technologie také je, že lze libovolně kombinovat kamery a záznamová zařízení různých výrobců, protože vše je kompatibilní. Pro analogové kamery lze instalovat kabeláž o délce i mnoha kilometrů a to použitím metalické kabeláže, nebo optického vlákna.

 

Doporučené využití:

Analogové kamery najdou využití všude tam, kde se jedná o menší prostory nebo je třeba mít přehled o dění bez větších nároků na detail. Jsou ze všech typů kamer nejcitlivější na světlo a dokáží fungovat již od nejnižších hodnot osvětlení, kdy vykazují slušnou kresbu obrazu s minimálním nasvícením snímané scény. Jejich neopomenutelnou výhodou je také pořizovací cena.

 


HD-SDI kamerové systémy

HD-SDI kamery používají pro přenos dat také koaxiální kabel.

Kamery HD-SDI se vyznačují vysokým rozlišením Full HD, tedy 2 Mpix  (1920x1080 pixelů).

Přenos signálů probíhá přes digitální výstup kamery (BNC konektor) přímo po kabelu do nahrávacího zařízení, kde jsou data zpracována a zaznamenána.

Kamery ve standardu HD-SDI jsou citlivé na kvalitní vedení kabeláže. Na trase nemůže být mnoho spojek nebo konektorů, jinak dochází k velkým útlumům obrazového signálu. Při použití standardních koaxiálních kabelů, lze dosáhnout délky kolem 100 metrů, ale pokud se použije kvalitní koaxiální vedení, pak můžeme HD-SDI kamery přenášet až na vzdálenost 300 metrů. Pokud je požadavek na ještě delší trasy, lze využít opakovačů signálu pro HD-SDI kamery.

Doporučené využití:

HD-SDI kamery najdou nejčastější využití při rekonstrukcích stávajících analogových kamerových systému, jejich výhodou je použití původní koaxiální sítě kabelů, přenos obrazu bez zpoždění a vykreslení detailů na úrovni IP kamer, tedy velmi dobré s možností vysokých detailů. Díky možnosti využití původní koaxiální kabeláže je také rekonstrukce kamerového systému levnější o částku za materiál a jeho natažení.

 

 

IP kamerové systémy

U těchto kamer dochází ke zpracování obrazu již na straně kamery a k uživateli nebo do nahrávacího zařízení, které se nazývá NVR, se přenáší již pouze zpracovaný obrazový signál. U těchto kamer se nastavování provádí přes web rozhraní v internetovém prohlížeči a také je možnost přímo na tomto rozhraní sledovat obrazový výstup z kamery.

IP kamery se rozdělují podle snímaného rozlišení a minimálním standardem se stává použití kamer 1.3 Mpix (1280 x 960 pixelů). Stále častěji se pak používá rozlišení Full HD, tedy 2 Mpix (1920x1080 pixelů) . Nejvyšší rozlišení u IP kamer je aktuálně okolo 15 Mpix, ale stále se zvyšuje. Tyto kamery mají o mnoho vyšší rozlišení než klasické analogové kamery a mají také snadnější montáž, protože lze IP kamery zapojit do stávající počítačové sítě a nebo můžete využít WiFi spoje.

 

Doporučené využití:

IP kamery jsou nejmodernější zařízení, disponují vysokým rozlišením a jsou určeny pro aplikaci všude tam, kde je potřeba detailní záznam, tam spadá např. záznam osob, které vstupují do objektu, automobily, vjíždějící na sledované místo atd. Tyto kamery se používají i pro rozpoznávání SPZ u automobilů. V dnešní době se již vyvíjejí také aplikace pro rozeznání podle rysů obličeje apod. Velkou výhodou těchto kamer je, že se dají bez problémů nasadit v místech, kde je již stávající počítačová síť a to jim také umožňuje jednoduché rozšiřování kamerového systému o další IP kamery. Také díky širokému spektru rozlišení těchto kamer se dá v kamerovém systému snadno využívat, že přehledové místa pokryjeme pouze kamerami s nízkým rozlišením a na důležitá místa nasadíme IP kamery s vysokým rozlišením pro detailní záznam (např. vstup do prodejny - nízké rozlišení / detail pokladny - vysoké rozlišení apod.).

 

 

Kontakt

Daniel Granov FGsecurity
Žižkova třída 309/12
370 01 České Budějovice
Tel.: 774 990 292
reditel@fgsecurity.cz